הילינג

ראשית כל  עלינו להבין שאנו עשויים מאנרגיה כמו כל דבר בעולם .כפי שוילבר, ק' (2006) מתאר את מבנה הנפש כמבנה החומר העשוי מאנרגיה.  לכן גופנו ונפשנו מורכבים מאנרגיה.

כמו כן טוען אלוני, ל' (2006) שהאנרגיה בנויה מתדרים וכל דבר בעולם עשוי מתדרים שונים ברמת דחיסות שונה. הביטוי הכי נמוך של אנרגיה מתבטא כחומר גשמי בעולם, ביטוי גבוה יותר של התדרים אלו התדרים שמקיפים את גופנו שנקראים "הילה".

תדרים אלו מורכבים בדחיסות גבוהה יותר והם יותר עדינים ודחוסים ברמה גבוהה, היא איננה מתממשת כחומר ולכן לא ניתן לראותה. כמו כן רגשותינו ומחשבותינו עשויים מאנרגיה המתממשת בעולם וממחישה את גופנו ואישיותנו ועל כן נאמר :

 "מחשבה יוצרת מציאות".

לאותה אנרגיה שממנה אנו מורכבים יש יכולת לקדם אותנו להגשמה עצמית רגשית-נפשית-רוחנית בעולם.  

כמו כן יש לה את היכולת לספק לנו עוצמה להתמודד מול מצבים קשים בחיינו. לאותם מצבים קשים בחיים כמו דכאון, חרדות, פחדים ועוד…יש השפעה אנרגטית ישירה על האנרגיה שלנו היכולה להתבטא בגוף הפיסי או הנפשי, מצב זה נקרא חסימה אנרגטית.

במצב בו אנו קשובים לאנרגיה, מודעים לה ולבעיותיה ופועלים באופן אותנטי בביטחון מלא, מתאפשר ריפוי נפשי-גופני-רוחני. ניתן להתמיר אנרגיה ולשנותה ממצב למצב בעזרת הילינג.

השינוי שהוא הריפוי מתבצע ע"י זיהוי צרכי המטופל באותו שלב ומצב האפשור הכנסת אנרגיה חיצונית אל המטופל דרך ההילר (מטפל בהילינג). ההילר מזהה את צרכי המטופל והמקומות הלא מאוזנים בעזרת שיח, מדיטציה, התבוננות, דמיון מודרך וחישה אנרגטית .

אותם כלים משמשים גם להובלת האדם למצב של זרימה אנרגטית בריאה ומאוזנת יותר.

ההילר מתחבר לתדר של ריפוי ומאפשר הולכה של אנרגיה אל המטופל למען ריפוי אנרגטי. דבר הנעשה לרב דרך ידיו במגע בגוף או בהילה, ניתן לטפל בהילינג גם מרחוק.

כאשר ההילר מטפל אנרגטית באדם נוצר קשר בין המחשבות,הרגשות והגוף הגשמי, חיבור גוף-נפש. במצב בו הגוף והנפש מאוחדים נוצר ריפוי ואיזון של שלל חלקי האדם ורבדי נפשו.

אלוני, א' (2008) טוען שכולנו עושים הילינג במודע או לא במודע, בין אם זה בהנחת יד במקום שכואב לנו או לילדינו, בחיבוק חם לאדם הזקוק לו, בטיפול אנרגטי ואפילו דרך מוסיקה ניתן להעביר ריפוי אנרגטי.

הילינג מגיע ממקום של חיבור המטפל אל עצמו ואל תדר שלאנרגיה חיצוני הנכון האותו רגע למטופל.

האנרגיה החיצונית נכנסת ומאפשרת זרימה חופשית ובריאה של האנרגיה שמתבטאת לבסוף בשינוי וכך ניתן לשנות מחשבות ורגשות הגורמים לדפוסי התנהגות קלוקלים כמו התמכרויות. כמו כן ההילר, בזמן ריפוי גם חווה תהליכי ריפוי אישיים אנרגטיים מאחר והאנרגיה עוברת דרכו והוא גם מושפע ממנה. ההילר גם מושפע מהאנרגיה הלא מאוזנת של האדם ועל כן עליו להישמר מפגיעה אנרגטית ע"י כלים אנרגטיים כאלו ואחרים המגנים עליו.

אלוני, ל' (2008). כהנוביץ', ר' (2010).

סמלסון, י וסמלסון, ל' (2010) מתארים מחקר משנות ה- 90שנעשה על ידי ד"ר אליזבת טראג. לאחר הכרותה של ד"ר טראג אם הילינג ויכולות הריפוי הטמונות בחובו היא החליטה לבצע מחקר על מטופליה שהיו חולים באיידס. למען המחקר היא בחרה חולים ברמה זהה בבחינת המחלה (ספירה זהה של תאי T).

המטופלים לא ידעו מהניסוי והוא נעשה ע"י טיפול מרחוק. המחקר כלל 40 הילרים כאשר כל הילר טיפל בעשרה מטופלים, שעה ביום, 6 ימים בשבוע לתקופה של עשרה שבועות כאשר יש הפסקה של שבוע בין הילר להילר. החלוקה הייתה כך שכל הילר מקבל 5 מטופלים לשבוע, דבר האפשר מצב בו כל המטפלים מטפלים בכל המטופלים. זאת על מנת שנבין אם הילינג מרפא ולא איזה סוג של הילינג מרפא. החולים בתקופת הניסוינראו במצב סופני משתפר. כמו כן הניסוי טמע בחובו גם קבוצת ביקורת, קבוצה הזהה רפואית לקבוצה הנבדקת אך לא מקבלת טיפולים. לבסוף נמצא ש 40% מקבוצת הביקורת נפטרו ו100% מהקבוצה המטופלת נשארו בחיים ואף חל שיפור במצבם. בתום המחקר החולים נבדקו ע"י מדענים שקבעו שהריפוי בהילינג עבד.    

 סמלסון, י וסמלסון, ל' (2010)

:ביבליוגרפיה

אלוני, ל' (2008). מהו הילינג? באתר ".reader.co.il".

סמלסון, י וסמלסון, ל' (2010). טיפול בהילינג, ריפוי בהילינג- האם הילינג יכול לרפא. באתר "reader.co.il".