מיינדפולנס

מה זה בכלל מיינדפולנס

מיינדפולנס. אחת המילים החמות של השנים האחרונות. רוב הסיכויים שנתקלתם בה בדרך כזו או אחרת, מחברים, בתקשורת או באיזה פוסטר אקראי ברחוב. יכול להיות שהסתקרנתם, יכול להיות שחשבתם לעצמכם- “עוד קישקוש ניו אייג’י”. או שכלל לא חשבתם, ואז אתם כבר בנקודת זינוק טובה. אך מה זה בעצם מיינדפולנס?  ננסה קצת להבהיר.

מיינדפולנס

מדיטציה להמונים

המיינדפולנס היא בעצם פרקטיקת מדיטציה עתיקת יומין.  מקורה במסורות הבודההיסטיות וההינודאיות, אשר התגלגלה והסתגלה אל העולם המערבי של ימינו.  מהות המיינדפולנס – להיות נוכח וקיים ברגע הזה. העולם המערבי של ימינו מתאפיין בשטף בלתי זורם של מידע והסחות דעת, הכל מהיר ומתעדכן כל רגע. בעזרת המיינדפולנס אפשר רגע להניח למירוץ ולחוות את העכשיו, הרגע הטהור.

לאורך ההיסטוריה אנשים מסוימים הבינו את הכוח והיכולת הנסתרת של התודעה והמדיטציה. באמצעות כניסה למצבים מדיטטיביים גילו את הפוטניצאל הגלום במצבי תודעה “שונים”, יכולת לשפר זיכרון, ריכוז, מצב רוח והגעה לעולמות רוחניים עליוניים יותר.

המיינדפולנס היא כביכול הגרסה המודרנית של טכניקות המדיטציה העתיקות.         היא מדברת על שילוב בין הרוחניות אל הארצי והיום יומי.  לא חייבים להיות יחידי סגולה וללכת להתבודד על הר בשביל לתרגל  מיינדפולנס, אלא המהות היא לחוות את חיי היום יום שלנו מפרספקטיבה קצת אחרת או עליונה.

להיות בכאן ועכשיו

בעזרת שיטות מדיטציה שונות, אפשר להגיע להבנה שבעצם הרגע היחיד שקיים הוא עכשיו. ל”מיינד” והמחשבות יש נטייה לקחת אותנו לאלף ואחת מחוזות – אצל רוב האנשים לא עוברות יותר מכמה שניות שהם אינם חושבים על מה הם צריך לעשות מחר. דאגות על העתיד, חרטות על העבר, משימות, תוכניות ועוד.
או שעסוקים במסכים, עבודה, וטרדות היום יום.
כמובן שאי אפשר ולא צריך לבטל לגמרי את המיינד ואת התוכניות, אך בעזרת תרגול נכון וכוונה, הפוקוס יכול לעבור למקום יותר עמוק בתודעה שלנו.
לנסות שהמיינד, הפחד והמחשבות לא ישלטו וינהלו אותנו לחלוטין, אלא אנחנו ננהל אותן.    

משחק התודעה

ברגע שההוויה והפוקוס התודעתי מתרכז והמחשבות זורמות והולכות, פתאום אפשר להבחין בעולם שסביב. פרפר נוחת על עלה. אישה מטיילת עם התינוק ברחוב. פשוט קיום.  תתפלאו להבחין כמה דברים מתרחשים סביבכם כל הזמן ואינכם שמים לב כלל אליהם.

במצב תודעתי של מיינדפולס, אפשר להתרכז לחלוטין במשימה ספיצפית אשר נמצאת לפנינו, הריכוז מתגבר והקוגניציה יכולה להשתפר, רמות הסטרס יורדות ועוד מגוון תופעות. כמובן שזוהי אינה תרופת קסם לכל טרדות המין האנושי, אך מחקרים ואנשים רבים מעידים כי אכן המיינדפולנס והמדיטציה הביאו לשיפור משמעותי בחייהם.

זה דורש תירגול וכוונה, בהתחלה אפילו דקה או שתיים ביום מספיקות. כל אחד בקצב שלו. אך עם הרצון הנכון, אפשר בהחלט להניח רגע לעצמנו ולהתעלות אל תוך הוויה חדשה. כמו שאמרו כבר רבים-  התשובות בעצם נמצאת כבר בפנים, רק צריך למצוא דרך להגיע אליהן. 

סדנאות מיינדפולנס

לסדנאות מיינדפולנס בשרון באיזור בית ינאי ובמרכז צרו איצנו קשר לסדנאות הקרובות  

רוצים לשמוע עוד ?

Scroll to Top
דילוג לתוכן